Përfaqësues të Qatar Charity vizitojnë KMSh-në

Kryetari i Komuniteit Mysliman të Shqipërisë, H. Bujar Spahiu, priti në një takim kortezie në selinë e institucionit, z. Mushaal Alhajeri, ndihmës i drejtorit të zyrave të jashtme të Qatar Charity në... Read more »

Myftiu Tërnava vizitoi kryetarin e BFI-së së Maqedonisë Veriore, Reisul Ulema, hfz. Shaqir ef. Fetahi

Një delegacion i lartë nga Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës të kryesuar nga Kryetari i BIK-ut, Myftiu Naim ef. Tërnava kanë vizituar Bashkësisë fetare islame e Republikës së Maqedonisë së Veriut,... Read more »

Ambasadori i Katarit Ali bin Hamad Al-Marri priti në takim Myftiun Tërnava

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, i shoqëruar nga shefi i kabinetit, mr. Besim Mehmeti, ka vizituar ambasadën e Katarit në Tiranë, ku u prit nga ambasadori Ali bin Hamad... Read more »

Saqipi: Me përvjetorët e BIPMB-së, institucionit më të lartë fetar në mbrojtjen dhe avancimin e të drejtave të myslimanëve në shkallë vendi dhe rajoni

Zëvendës Reisi iRijasetit të Bashkësisë Islame në Serbi, Nexhmedin Saqipi, me rastin e 19 vjetorit të themelimit të Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë (BIPMB), ka shprehur urimet më të sinqerta... Read more »

19 VJET ME BIPBM-në

Dje, pikërisht, më 21 janar, mbushen 19 vjet, që kur është themeluar Bashkësia Islame për Preshevë Bjanoc dhe Medvegjë, ky institucion i vetëm i pavarur në rajonin e Preshevës Bujanocit dhe Medvegjës,... Read more »