REISUL ULEMA H. HFZ. SHAQIR EF. FETAI PRITET NGA KRYETARI I DIJANETIT TË TURQISË, D-R. ALI ERBASH

Kryetari i BFI të RMV, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetai, u prit sot, më 23 shkurt 2021, në vizitë zyrtare nga Kryetari i Drejtorisë për Çështje Fetare të Republikës së... Read more »

Përurohet Instituti për Hulumtime dhe Studime Islame

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës, ka përuruar sot Institutin për Hulumtime dhe Studime Islame. Në ambientet e Kryesisë, para shumë personaliteteve dhe mysafirëve, është përuruar themelimi i këtij instituti i cili... Read more »

BE dhe Liga Arabe kundër hapjes së Ambasadës së Kosovës në Jerusalem

Liga Arabe ka reaguar pasi Izraeli zyrtar paralajmëroi hapjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem, transmeton Kosova Post. Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Arabe, Ahmad Aboul Gheit, deklaroi se kjo është e... Read more »

Erdogan publikon një mesazh në 10-vjetorin e vdekjes së ish-kryeministrit Necmettin Erbakan

Presidenti Recep Tayyip Erdogan publikoi një mesazh me rastin e 10-vjetorit të vdekjes së Kryeministrit të ndjerë, Necmettin Erbakan. Në postimin e bërë nga llogaria e tij në median sociale “Instagram”, Presidenti... Read more »

Paralajmërimi i rrezikut nga komunat boshnjake në Kosovë, vlen edhe për Luginën e Preshevës

Kryetarja e Unionit Socialdemokrat, Duda Balje, në një prononcim për publik, paralajmëron rrezikun e krijimit të komunave boshnjake në Kosovë, të motivuar nga Lista Serbe, në mënyrë që bashkërisht të bëhen faktorë... Read more »