Myftiu Naim ef. Tërnava uron Hfz. Shaqir ef. Fetahun

Letër Urimi
Reis ulema, Hfz. Shaqir ef. Fetahu
Selamun alejkum,
I nderuari vëlla Hfz. Shaqir efendi!
Më lejoni që në emrin tim, në emër të institucioneve të Bashkësisë Islame dhe në emrin e besimtarëve myslimanë të Kosovës, t’ju përgëzoj e t’ju uroj me rastin e zgjedhjes suaj në krye të Institucionit më të lartë islam në Republikën e Maqedonisë së Veriut- RIJASET-it të BFI-së.
Me këtë rast ju lutem pranoni urimet dhe përgëzimet tona më të ngrohta e më të sinqerta, i bindur se me ndihmën e të Madhit Allah do të bëni më të mirën për Bashkësinë Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut, institucioneve dhe strukturave të saj, dhe të besimtarëve myslimanë.
I nderuar Reis, edhe njëherë shpreh gatishmërinë e Bashkësisë Islame të Kosovës dhe timen që të vazhdojmë bashkëpunimin e shkëlqyer të dy bashkësive tona simotra në të mirë të besimtarëve tanë, vendeve dhe shteteve tona.
Duke ju uruar e përgëzuar, lus Zotin Fuqiplotë që të t’ju japë shëndet, mbarësi e suksese në misionin tuaj sa të rëndësishëm e fisnik!
Me shpresë që së shpejti t’ju takoj, ju përshëndes me selam
Me respekt,
K R Y E T A R I
Myftiu Naim ef. Tërnava

30 Comments

  1. That is very fascinating, You are a very skilled blogger.
    I have joined your rss feed and look ahead to in the hunt for extra
    of your wonderful post. Additionally, I’ve shared your
    site in my social networks

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.