Ambasadori i Katarit Ali bin Hamad Al-Marri priti Myftiun Tërnava

Më datën 24 shtator, kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, vizitoi ambasadën e Katarit në Tiranë, ku u prit nga ambasadori Ali bin Hamad Al-Marri. Tërnava fillimisht falënderoi ambasadorin për punën dhe për kontributin e tij për rritjen e bashkëpunimit dhe për thellimin e miqësisë ndërmjet Katarit dhe Shqipërisë e Kosovës.

Myftiu po ashtu e falënderoi ambasadorin për përkrahjen e shtetit të Katarit gjatë pandemisë.

Gjithashtu Myftiu Tërnava e njohu nikoqirin me aktivitetin dhe me veprimtarinë e BIK-ut duke theksuar bashkëpunimin me Ministrinë e Çështjeve Fetare të Katarit.

Myftiu Tërnava dhe ambasadori i Katarit Al-Marri biseduan për koordinim sa më të mirë për realizimin e projekteve të ndryshme të BIK-ut në Kosovë, si dhe u dakorduan që në të ardhmen të shtohet bashkëpunimi.

Në këtë vizitë Myftiu Tërnava shoqërohej nga shefi i kabinetit, mr. Besim Mehmeti.

344 Comments

 1. Really fantastic information can be found on website. “I don’t know what will be used in the next world war, but the 4th will be fought with stones.” by Albert Einstein.

 2. I got this website from my pal who shared with
  me on the topic of this site and now this time I am visiting this
  site and reading very informative articles or reviews at
  this time.

 3. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 4. Cмотреть сериалы онлайн, Озвучка – Перевод HDrezka Studio, лостфильм, AlexFilm, байбако Игра в кальмара 2 сезон 1 серия ЧИКИ, Космические войска, Половое воспитание / Сексуальное просвещение, Вампиры средней полосы, Эпидемия, Грань – все серии, все сезоны.

 5. Cмотреть все сезоны и серии онлайн, Озвучка – Перевод Amedia, лостфильм, ньюстудио, HDrezka Studio Украинский Холостячка 2 сезон 7 серия смотреть онлайн Смешарики. Новый сезон, Бесстыдники, Теория большого взрыва, Локи, Эпидемия, Бумажный дом – все серии, все сезоны.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.