Përgjegjësi për punën time i jap vetëm Zotit

Ish-reisi i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), Sulejman Rexhepi, pas një shkarkimi nga kreu i këtij institucioni, ai më në fund ka vendosur të mos hesht dhe të përgjigjet në opinion përmes një komunikate.

Rexhepi thotë se fushata kundër tij është jocivilizuese dhe denigruese, sepse aktiviteti i tij katër dekadëshe ka treguar të kundërtën e asaj për çfarë akuzohet dhe se veprimtaria e tij ka lënë gjurmë në Maqedoni.

”Në BFI kam dhënë kontributin tim si teolog dhe udhëheqës shumëvjeçar i saj gjatë viteve të përmbushura me vështirësi dhe shqetësime të natyrave të llojllojshme duke u përpjekur ta avancoj punën e institucionit të cilit i kam prirë, duke e profiluar dhe begatuar jetën fetare islame në mënyra të ndryshme për t’ia afruar më shumë e më fuqishëm besimtarit musliman dhe xhemateve tona. Në këtë vazhdë kam insistuar në ngritjen e cilësisë të arsimit fetar islam përmes jetësimit të vatrave arsimore dhe të Fakultetit të Shkencave Islame që kanë kultivuar nxënien e diturive të pastërta islame”, ka deklaruar Rexhepi.

Rexhepi përmes komunikatës e njofton opinionin se dorëhiqet nga posti i Reisul Ulema të BFI-së në RMV. Njëherit ai thotë se për punën e tij mban përgjegjësi përpara Zotit dhe ligjit.

30 Comments

 1. Great blog! Is your theme custom made or did you download
  it from somewhere? A theme like yours with a few simple
  adjustements would really make my blog jump out. Please let me know where you got your theme.

  Thanks a lot

 2. Unquestionably believe that which you said. Your favorite reason seemed to be on the web the simplest thing
  to be aware of. I say to you, I certainly get annoyed while people think about worries that they plainly don’t know about.
  You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without
  having side-effects , people could take a signal.
  Will probably be back to get more. Thanks

 3. Hi there are using WordPress for your site platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you need any
  coding knowledge to make your own blog? Any help
  would be greatly appreciated!

 4. Hi, Neat post. There’s a problem together with your web site in internet explorer, would check this?
  IE nonetheless is the market leader and a large portion of other people will omit your wonderful writing due to
  this problem.

 5. Currently it looks like Expression Engine is the best blogging platform available right now.
  (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

 6. Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide credit and
  sources back to your site? My website is in the very
  same niche as yours and my visitors would genuinely benefit
  from a lot of the information you present here.
  Please let me know if this ok with you. Thank you!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.