Vëllazëria njerëzore për promovimin e sigurisë dhe paqes

Nënkryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, z. Taulant Bica sëbashku me Myftiun e Tiranës, z. Lauren Luli dhe Drejtorin e Vakf-Investimeve në KMSH, z. Edison Hoti po marrin pjesë në konferencën rajonale, me temë: “Vëllazëria njerëzore për promovimin e sigurisë dhe paqes”.

Kjo konferencë organizohet në Zagreb, Kroaci, nga Liga e Botës Islame në bashkëpunim me Komunitetin Mysliman të Kroacisë dhe do t’i zhvillojë punimet e saj në datat 4 dhe 5 shkurt 2020.

Gjatë punimeve të konferencës, përfaqësuesit e lartpërmendur të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, zhvilluan disa takime me krerët e komuniteteve fetare të rajonit dhe Myftiun e Egjiptit, Prof. Dr. Shawki Allam, me të cilët diskutuan mbi çështje të ndryshme që prekin aktualitetin e institucionit e më gjerë.

Konferenca po i zhvillon punimet e saj në disa sesione, në të cilat deri më tani kanë referuar dhjetëra pjesëmarrës me tematika të ndryshme, si: “Vëllazëria njerëzore, feja, kultura dhe etnia”, “Sëbashku ne i përballojmë sfidat”, “Idetë për formimin e bazave në rritjen e sigurisë dhe paqes”, etj./KMSH/

207 Comments

 1. It’s going to be finish of mine day, but before ending I am reading
  this fantastic post to improve my know-how.

 2. Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources back to your weblog?

  My blog site is in the exact same area of interest as yours and my users would certainly benefit from a lot of
  the information you provide here. Please
  let me know if this okay with you. Thanks!

 3. Hi , I do believe this is an excellent blog. I stumbled upon it on Yahoo , i will come back once again. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and help other people.

 4. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 5. Промоутер українського супертяжа Олександра Усика (18-0, 13 ko) Олександр Красюк розповів про важливість поєдинку з чемпіоном wba, ibf, wbo і ibo в суперважкій вазі Ентоні Джошуа (24-1, 22 КО). “Я впевнений, що на даному етапі Усик OleksandrUsyk Усик — Джошуа: де і коли дивитися бій

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.