Femra e mbuluar – kandidate për deputetë në Parlamentin e Kosovës

Garës për të hipur shkallëve të Parlamentit të ri të Kosovës, ia ka mësyrë edhe një femër e mbuluar me shami, një intelektuale me gradë shkencore nga Prishtina e njohur si Besa Ismaili.

Kjo grua me shami, nga një vend me shumicë të besimit mysliman,  Besa Ismaili, është 44 vjeçare, nënë e tre fëmijëve, ka vendosur jo rastësisht të merret me politikë dhe në kudër të Partisë Demokratike të Kosovës, ka pranuar të radhitet në Listën për deputetë në Parlamentin e Kosovës.

Me Besën deputete, Parlamenti i ri i Kosovës,  do të ketë edhe femra të mbuluara përkrah atyre siç i vlerësonin më shumë si fotomodele çfarë ishin Duda Balje, Donika Kada etj. e jo për inteligjencën, vizionet dhe kontributet në Kuvend.

Gjatë fushatës zgjedhore zonja Besa, ka shpalosur kërkesat e saj, të cilat do t’i shtroj një foltoren e organit më të lartë të legjislativit si prioritet barazinë gjinore, përfshirjen e dinjitetshme të femrës në politikë dhe ekonomi, në vendimmarrje dhe pozicione të tjera, të cilat në të kaluarën kanë qenë iluzion për botën femërore shqiptare.

“Në një formë, shoqëria jonë ka krijuar barrë të pabarabartë për gratë, barrë për përkujdesje vetanake të shtëpisë, barrë familjëmbatëse, e barrë pa trashëgimi në pronë. Për të gjitha këto probleme, kemi premtuar zgjidhje, me një angazhim të madh politik. Përveç kësaj, si grua deputete, do të angazhohem për përkujdesje të grave që në familjet e tyre të afërta, kanë individë me status të veteranit të luftës. Tmerret që kanë përjetuar në luftë, janë bartur edhe në shtëpi”, është deklaruar zonja Besa.

Duke shtuar se “nënat dhe gratë tona janë përkujdesur për t’i mënjanuar të bëmat e luftës, duke u përkujdesur parreshtur. Ato dhe fëmijët meritojnë trajtim nga ana jonë. Angazhime në konferenca të veçanta, trajnime ndërlidhëse dhe aktivitete akademike. Si deputete e ardhshme, do të angazhohem për iniciativa konkrete për familjarët e veteranëve, me theks të veçantë gratë e familjarëve”.

Zonjën Besa Ismaili e ushqen shpresa se nga këto zgjedhje do të dalë fitimtare dhe bëhet pjesë e parlamentit, do të bëhet një zë i fortë femëror për të çuar në vend misionin e saj, për të mirën e popullit të Kosovës dhe shqiptarëve jashtë territorit të saj, që edhe ata e llogaritin dhe e ndjejnë veten si pjesë historike të Kosovës, shkruan Jetapress.

4 517 Comments

 1. Hello, I would like to subscribe for this website to get hottest updates, therefore
  where can i do it please assist.

 2. You really make it seem really easy together with your presentation but I find this topic
  to be actually something that I believe I might by no means understand.

  It seems too complex and extremely broad for me.
  I’m having a look ahead in your next put
  up, I’ll attempt to get the hold of it!

 3. I am curious to find out what blog platform you are working with?

  I’m experiencing some small security issues with my latest
  site and I would like to find something more safeguarded. Do you have any solutions?

 4. Hmm it seems like your site ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll
  just sum it up what I had written and say, I’m thoroughly enjoying your blog.
  I as well am an aspiring blog writer but I’m still new to everything.
  Do you have any helpful hints for inexperienced blog writers?
  I’d really appreciate it.

 5. Can I simply just say what a comfort to find someone that genuinely knows what they are talking about over the internet.
  You certainly realize how to bring a problem to light and make it important.

  A lot more people ought to check this out and understand this side of the story.
  I can’t believe you’re not more popular given that you
  definitely have the gift.

 6. Hi there I am so thrilled I found your blog, I
  really found you by accident, while I was looking on Yahoo for something else,
  Nonetheless I am here now and would just like
  to say thanks a lot for a fantastic post and a all round interesting blog (I also love the
  theme/design), I don’t have time to go through it all at the minute but I have saved it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to
  read much more, Please do keep up the excellent b.

 7. I have to thank you for the efforts you’ve put in penning
  this site. I’m hoping to view the same high-grade content by you in the future as
  well. In truth, your creative writing abilities has encouraged me to get my own,
  personal website now 😉

 8. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 9. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 10. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 11. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 12. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 13. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 14. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 15. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 16. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 17. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 18. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 19. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 20. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 21. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 22. Усик проти Джошуа. Чого чекати від поєдинку Сюжет Корреспондент.net, 14 вересня 2021, 19:51 Энтони Джошуа Александр Усик смотреть онлайн Шансы Усика оценивают коэффициентом 2.72 (35%). На ничейный исход боя принимают ставки за 20.00 (5%). По данным oddschecker.com, ближе к началу поединка вероятность немного изменилась: победу Джошуа

 23. Усик – Джошуа: смотреть онлайн-трансляцию боя 25.09.2021. Украинский супертяжеловес Александр Усик (18-0, 13 КО) проведет поединок против британского чемпиона wba, wbo и ibf Энтони Джошуа (24-1, 22 КО). Усик – Джошуа: онлайн-трансляція чемпіонського бою Антъни Джошуа взима €17,5 млн. за бой с Усик. /КРОСС/ Антъни Джошуа ще заработи 17,5 млн. евро за боя с Александър Усик в събота на стадион „Тотнъм” в Лондон, разкриха британският таблоид „Мирър

 24. Смотреть мультфильм Коати 2021 онлайн в хорошем качестве «Коати» Мультик Коати. Легенда джунглей смотреть онлайн

 25. tam da tahmin ettigim kisileri gördüm, uygulama kesinlikle gerçek ??