Myftiu Tërnava priti në takim z. Abdulkadir Sylkën

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, priti sot në takim përfaqësuesin e fondacionit të Dijanetit të Turqisë, z. Abdulkadir Sylkën.
Myftiu Tërnava e falënderoi z. Sylkën për vizitën dhe për kontributin e tij dhe të fondacionit të Dijanetit për ndihmat që do të ndahen me rastin e muajit të Ramazanit.
Shuma e pakove ushqimore që do t’u ndahen njerëzve në nevojë gjatë muajit Ramazan janë gjithsej 1500 pako, të cilat do të shpërndahen në disa komuna përmes Këshillave të Bashkësisë Islame të Kosovës.
Përveç këtyre ndihmave do të shtrohen iftare të përbashkëta për besimtarët.
Ky projekt do të realizohet falë bashkëpunimit të Bashkësisë Islame të Kosovës dhe Dijanetit të Turqisë.

41 Comments

  1. It’s perfect time to make a few plans for the long run and it’s time to be happy. I have read this put up and if I may just I want to suggest you few attention-grabbing things or tips. Maybe you can write subsequent articles relating to this article. I desire to read even more things approximately it!|

  2. You made some good points there. I looked on the net to learn more about the issue and found most people will go along with your views on this web site.|

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.