KMSH shtron iftarin e parë

 

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka shtruar mbrëmë iftarin e parë të Ramazanit, ku morën pjesë presidenti i Republikës së Shqipërisë, SH.T.Z. Ilir Meta, kryetarja e Komitetit Shtetëror për Kultet, znj. Loreta Aliko, Prefektja e Tiranës, znj. Suzana Jahollari, nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, z. Andi Seferi,  drejtues të komuniteteve fetare në vend, ambasadorë të vendeve të ndryshme të akredituar në Tiranë, përfaqësues të medias, njerëz në nevojë, individë me aftësi të kufizuara, besimtarë, imamë, drejtues institucionesh si dhe shumë figura të jetës fetare, politike e shoqërore.

Kryetari i Komunitetit Mysliman, H. Bujar Spahiu, i uroi të pranishmëve mirëseardhjen duke shtuar se Ramazani është muaji i sakrificës, reflektimit, dashurisë dhe paqes.

“Ramazani është një muaji reflektimi për këdo. Gjatë këtij muaji të marrim përsipër përgjegjësitë tona, të kërkojmë falje për gabimet, t’i korigjojmë ato me vepra të mira. Të reflektojmë edhe një herë mbi mendimet dhe sjelljet tona, duke e kthyer dëgjimin më shumë se kurrë tek zëri i ndërgjegjes dhe arsyes. Lus Zotin që ky muaj i begatë e i paqtë të na kthejë vëmendjen tek familja, të transmetojmë në folenë familjare mesazhin e dashurisë dhe paqes, të edukojmë fëmijët me dashuri për Zotin,  atdheun, për tjetrin dhe jetën. Të nderuar motra dhe vëllezër, Zoti na forcofte vullnetin dhe ndjenjen e sakrifices për të përhapur të mirën, paqen, sigurinë, shpresën dhe dashurinë”, tha ndër të tjera kreu i KMSH-së.

Ndërsa Presidenti i Republikës së Shqipërisë, z. Meta tha së ishte i nderuar të merrte pjesë në këtë iftar dhe shprehu nderime të thella ndaj besimtarëve për përkushtimin e tyre ndaj Shqipërisë dhe Zotit!

Komuniteti Mysliman e ka kthyer në traditë shtrimin e iftarit të parë të Ramazanit. Nëpërmjet kësaj tryeze, institucioni i myslimanëve shqiptarë bashkon figura të rëndësishme të jetës publike, të cilët vijnë për të nderuar e respektuar sakrificën e myslimanëve në muajin më të rëndësishëm të kalendarit islam.

275 Comments

 1. I have not checked in here for some time since I thought it was getting boring, but the last several posts are great quality so I guess I will add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 2. Pingback: are cucumbers keto
 3. Oh my goodness! a tremendous article dude. Thank you Nevertheless I am experiencing concern with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting an identical rss downside? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 4. Hello everybody, here every one is sharing these kinds of experience, so it’s fastidious to read this website, and I used
  to pay a quick visit this webpage every day.

 5. Hi there, after reading this awesome piece of writing i am as well delighted
  to share my familiarity here with colleagues.

 6. Its like you read my mind! You seem to know a lot about this,
  like you wrote the book in it or something.
  I think that you can do with some pics to drive the message home a bit,
  but other than that, this is fantastic blog. A great read.
  I will definitely be back.

 7. I will immediately clutch your rss feed as I can’t
  to find your email subscription link or e-newsletter service.

  Do you have any? Kindly allow me recognize in order that I may subscribe.

  Thanks.

 8. Today, I went to the beachfront with my kids. I found
  a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said
  “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed the shell to her ear and screamed.
  There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone!
  scoliosis surgery https://coub.com/stories/962966-scoliosis-surgery scoliosis surgery

 9. Wonderful website you have here but I was wondering if
  you knew of any discussion boards that cover the same topics talked about in this article?
  I’d really love to be a part of community where I can get feedback
  from other experienced individuals that share the same interest.
  If you have any recommendations, please let me know.

  Kudos! quest bars https://www.iherb.com/search?kw=quest%20bars quest bars

 10. Холостячка 2 сезон https://bit.ly/39ioLkW Смотреть онлайн шоу Холостячка 2 сезон на СТБ.
  Пост шоу можно смотреть тут. Холостячка стб 2 сезон 1-2 серия

 11. Howdy! Quick question that’s completely off topic. Do you know how to
  make your site mobile friendly? My website looks weird
  when viewing from my apple iphone. I’m trying to find a template
  or plugin that might be able to resolve this problem.
  If you have any suggestions, please share. Many thanks!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.