Daputetja Austriake Bissman mbron grate e mbuluara myslimane

Ne fjalen e saj deputetja e Parlamentit Austriak Martha Bissman perballe kolegeve te saj pasi ka uruar myslimanet per muajin e ramazanit duke thene “Ramadan mubarek!” ka protestuar ndalimin e shamise se grave myslimane. Pasi foli per demokracin dhe qytetaret qe jetojne ne Austri te cilet i perkasin kombesive te ndryshme, mbrojti shamin e grave myslimaneve. Ajo kishte me vete nje shami dhe gjate fjales se saj vendos si myslimanet shamin ne koke duke u thene kolegeve:

Me shikoni, cfare mendoni se ka ndryshuar? A nuk jam ajo gruaja e lire dhe jo konfuze? Ne mund te mesojme me shume nga grate myslimane tha nder te tjera deputetja e pavarur Martha Bissman.

Videon e plote mund ta shikon ne llogarin e saj ne fb me kete emer: “Nr Abg. Martha BiBmann”

17 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.