Mbështesim institucionet e BFI të RMV në krye me reisin H. Sulejman ef. Rexhepin

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës dënon ashpër tentimin për destabilizimin e Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut.
Bashkësitë fetare janë autonome në organizimin e tyre, andaj tentimi që, përmes një vendimi të gjykatës me materiale të falsifikuara, të destabilizojnë RIJASET-in e BFI-sw në prag të muajit të madhëruar të Ramazanit, ka për qëllim dobësimin e Bashkësisë Fetare Islame dhe hutimin e dezorientimin e besimtarëve myslimanë në Maqedoninë e Veriut.
Një veprim i tillë për ne është i papranueshëm dhe i gjykueshëm, i ideuar e i realizuar nga ata që nuk ia duan të mirën Bashkësisë Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut.
Ne mbështesim fuqishëm dhe pa rezervë institucionet legjitime të Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut në krye me reisin H. Sulejman ef. Rexhepin, të cilit i ofrojmë mbështetjen dhe përkrahjen tonë./BIK/

3 Comments

  1. hey there and thanks to your info – I have definitely picked up something new from proper here. I did alternatively experience some technical points using this website, since I experienced to reload the web site many times previous to I may just get it to load correctly. I were considering in case your hosting is OK? No longer that I’m complaining, however slow loading cases instances will very frequently impact your placement in google and could damage your high quality ranking if ads and ***********|advertising|advertising|advertising and *********** with Adwords. Anyway I’m including this RSS to my email and can glance out for much more of your respective exciting content. Make sure you update this once more very soon..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.