Kryetari i KMSH-së, H. Bujar Spahiu viziton Presidentin e Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta.

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, H. Bujar Spahiu, vizitoi sot Presidentin e Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta.

Në fjalën e tij, Presidenti Meta e përgëzoi Kryetarin Spahiu me rastin e zgjedhjes së tij në krye të institucionit dhe vlerësoi rolin e shquar të Komunitetit Mysliman, që nga themelimi i shtetit shqiptar e deri në ditët e sotme, në promovimin e bashkëjetesës dhe harmonisë fetare në vend, si dhe në forcimin e shtetit tonë.

Gjithashtu Presidenti Meta vuri në dukje domosdoshmërinë e intensifikimit të përpjekjeve për të bërë të mundur kthimin e pronave Bashkësive Fetare dhe kompensimin e tyre sa më parë nga shteti.

Ndërsa Kryetari Spahiu, pasi e falënderoi Presidentin Meta për pritjen dhe urimet me rastin e zgjedhjes së tij në krye të institucionit, u ndal në vendosmërinë e tij për të kontribuar më tej në zhvillimin fetar, ekonomik dhe social të vendit.

Bashkëbisedimi ndërmjet tyre vijoi më tej duke theksuar rëndësinë e madhe të bashkëpunimit mes institucioneve fetare në vend me ato shtetërore në të gjitha fushat, duke filluar që nga arsimi, shëndetësia, solidariteti shoqëror dhe njerëzit në nevojë.

 

545 Comments

 1. I’m impressed, I have to say. Actually hardly ever do I encounter a blog that’s each educative and entertaining, and let me tell you, you’ve hit the nail on the head. Your concept is outstanding; the problem is one thing that not sufficient individuals are talking intelligently about. I’m very comfortable that I stumbled across this in my search for something regarding this.

 2. Подготовили для Вас девять топовых сериалов для подлинных любителей фэнтези.
  Чики смотреть онлайн серия 9,10..17, 1-18..100 все серии, смотреть онлайн.
  Находите по рейтингу IMDB, Сериалы
  жанра “Детектив”. Ещё здесь мы
  выдает список различных каналов
  ТВ Центр, HD Россия 1, 4K Пятница, прямой эфир Россия,
  трансляция Eurosport 1.

 3. I wanted to thank you for this very good read!! I definitely loved every little bit of it. I’ve got you saved as a favorite to check out new stuff you post…|

 4. I am no longer sure the place you’re getting your info, but good topic.
  I needs to spend some time finding out more or understanding more.
  Thanks for fantastic information I used to be searching for this information for my mission.

 5. I was curious if you ever thought of changing the layout of your site? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or 2 pictures. Maybe you could space it out better?|

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.