ITALI: DEKLARATË PËR OPINION

Kryesia e Bashkësisë Fetare Islame e Italisë, shpreh indinjatën e thellë dhe dënon ashpër rastin e sulmit teroristë dhe makabër që ka ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, dënon ashpër, në të cilin u ekzekutuan 49 besimtarë myslimanë dhe u plagosën 48 t tjerë që ishin duke falur namazin e xhumasë.
Me këtë aktë terrorist, BFI e Italisë u bënë thirrje organeve kompetente si dhe institucionet relevante ndërkombëtare që të ndërmarrin të gjitha masat e duhura për mbrojtjen e objekteve fetare të muslimanëve dhe të të gjitha besimeve të tjera, si dhe miren masa ndëshkuese të mesazheve të urretjes dhe islamofobisë të përhapur nëpër disa media si rezultat I diskursit të liderëve politik populiste extrem si dhe t’ju japin dënimin e merituar kryerësve të këtij akti të dhunshëm terrorist.
Lusim Zotin që viktimat e këtij akti terrorist ti mëshiroj, shprehim ngushëllimet tona më të thella për familjet e tyre dhe të dashurit e tyre!
Zoti i bëftë prej banorëve të xhenetit!..

Reshat Ibishi
Kryetar I BFII

70 Comments

  1. Где смотреть Евро-2020? По каким каналам можно посмотреть матчи Евро-2021?
    Полная информация на сайте
    https://cerrajerosrivasvaciamadrid.site/2021/17-smotret-evro-2021-za-1-dollar/?&partner=google&gclid=CjwKCAjwqvyFBhB7EiwAER786ctyeIqW1b5uJtRDpeKA8Cfh9yBcTZuz3NxD4xxEPheId_-sdcVwURoCbwUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

    Простейшие варианты где можно смотреть Евро-2020 бесплатно или за 1 доллар в месяц в качестве HD.

  2. follow 6000 doctors prescribing hydroxychloroquine sufficient [url=https://hydroxychloroquined.online/ ]hydroxychloroquine coupon cvs[/url] right coronary artery hydroxychloroquine fda label

  3. security purchase hydroxychloroquine 200mg online cognitive [url=https://hydroxychloroquined.online/ ]hydroxychloroquine prescription cost[/url] cancellous bone hydroxychloroquine supported by doctors

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.