ITALI: DEKLARATË PËR OPINION

Kryesia e Bashkësisë Fetare Islame e Italisë, shpreh indinjatën e thellë dhe dënon ashpër rastin e sulmit teroristë dhe makabër që ka ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, dënon ashpër,... Read more »

Myftiu Saqipi, në vizitë zyrtare Komunitetit Mysliman të Shqipërisë

Të enjten e 14 marsit, Myftiu i Luginës së Preshevës, Nexhmedin ef. Saqipi, i cili njëherit është edhe zëvendësreis i Rijasetit të Bashkësisë Islame në Serbi, i shoqëruar nga pjesëtarët e kabinetit... Read more »

Kryetari i KMSH-së H. Bujar Spahiu priti në një takim Kryetarin i BFI të RMV-së H. Sulejman ef. Rexhepin

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë H. Bujar Spahiu priti në një takim Kryetarin e Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut, H. Sulejman ef. Rexhepi bashkë me një delegacion... Read more »

Të jetosh me terorizmin

Shkruan h. Sulejman ef. Rexhepi         Ditëve që shkuan, dëgjuam se MPB kishte organizuar një aksion për të penguar një aktivitet terrorist dhe pastaj u paraqit edhe ambasada amerikane në... Read more »

Këshilli Botëror i Komuniteteve Myslimane uron kryetarin e KMSH-së

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit Vëlla i dashur Bujar Murat Spahiu – Zoti ju ruajttë – ju përshëndes miqësisht. Në emrin tim personal, si Sekretar i Përgjithshëm i Këshillit Botëror të... Read more »

Kryetarit të porsazgjedhur të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar ef. Spahiut

I nderuar vëlla Bujar! Më lejoni që në emrin tim, në emër të institucioneve të Bashkësisë Islame dhe në emrin e besimtarëve myslimanë të Kosovës t’ju përgëzoj e uroj me rastin e... Read more »

NJERIU I DUHUR NË VEND TË DUHUR

BIPBM  përgëzon Komunitetin Mysliman të Shqipërisë   Kreu i Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë (BIPBM), Myftiu Nexhmedin ef. Saqipi,  ka përshëndetur zgjedhjet e reja në Komunitetin Mysliman të Shqipërisë ,... Read more »

H. Bujar Spahiu, zgjidhet kryetar i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë

H. Bujar Spahiu, zgjidhet kryetari ri i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë për një mandat 5-vjeçar (2019-2024).   Fjala e plotë e kreut të ri të KMSH-së H. Bujar Spahiu   I lutem... Read more »

URIM: Me rastin e zgjedhjes të kreut të KMSH

Të priftë e mbara, vëlla Bujar Me rastin e zgjedhjes të Bujar ef. Spahiut në krye të Komunitetit Musliman të Shqipërisë, në emrin tim personal, të BFI të RMV, si edhe në... Read more »

Mbahet akademi përkujtimore me rastin e kalimin në ahiret të profesorit Qemajl Morina (1951-2019)

Prishtinë,26 shkurt 2019 Organizuar nga Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës dhe Fakulteti i Studimeve Islame, në amfiteatrin e FSI-së në Prishtinë sot u mbajt akademi përkujtimore me rastin e kalimin në... Read more »