Reisul Ulema në 11-vjetorin e pavarësis së Kosovës

Më 12 shkurt, 2019, Ambasada e Republikës së Kosovës në Shkup organizoi një pritje në hotel “Aleksandar Palace” me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës. Në pritje, organizuar nga Ambasadori Gjergj Dedaj dhe Zonja Lushe Dedaj, ishin përfaqësuesit e korit diplomatik në Shkup dhe të ftuar të tjerë. Në mesin e mysafirëve ishte edhe kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni, Reis’ul-Ulema h. Sulejman ef. Rexhepi. Çlirimi i Kosovës ka qenë aspirata kryesore e shumë veprimtarëve të fesë islame andej dhe këndej kufirit, kështu që solemniteti u shoqërua me takime tejet të ngrohta, vëllazërore, të veprimtarëve të ndryshëm, kontribues për këtë ditë madhe.

47 Comments

  1. Hello! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.
    Is it hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out
    pretty fast. I’m thinking about setting up my own but I’m not
    sure where to begin. Do you have any points or suggestions?

    Appreciate it

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.