“MISIONI I JUAJ I VËRTETË ËSHTË QË MUSLIMANËT T’I LARGONI NGA ISLAMI”‎.

Ne nga ju nuk kërkojmë që t’i konvertoni muslimanët në krishterim.‎

Misioni juaj i vërtetë është që t’i largoni muslimanët nga Islami. Mos kërkoni prej tyre që ‎ta përdorin kryqin dhe të shkojnë në kishë, por mësoni që të jetojnë si të krishterë.‎

Bëjeni këtë nën pretekstin e kulturës dhe modernitetit. Brezat e pafe të cilët nuk dinë ‎për Zotin dhe Pejgamberin nuk mund të mendojnë për idetë dhe qëllimet e mëdha, por ‎do të jetojnë të pa fe, pa ide dhe pa ideale.‎

Qëllimi i tyre i vetëm do të jetë ndjekja e pasioneve të ulëta, përtacia, paraja dhe jeta e ‎rehatshme. ‎

Prifti Samuel Zwemer në Konferencën Misionare në Jerusalem në vitin 1935.‎

Sandžakpress

Përkthim: Miftar Ajdini

43 Comments

 1. The other day, while I was at work, my sister stole my apple
  ipad and tested to see if it can survive a thirty foot drop,
  just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now broken and she has 83 views.
  I know this is totally off topic but I had to share it with someone!

 2. Hello! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form?

  I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding one?
  Thanks a lot!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.