Naim Tërrnava fiton mandatin e katërt në BIK

Sërish në krye të Bashkësisë Islame të Kosovës do të jetë Naim Tërrnava, njofton Klan Kosova.

Ai mori 52 vota nga trupi zgjedhor i cili përbëhej nga 28 delegatë të Kuvendit, 28 kryetarët e Këshillave të Bashkësisë Islame të Kosovës në 28 komuna, si dhe një përfaqësues nga Medreseja dhe një nga Fakulteti i Shkencave Islame.

Kundërkandidat i Tërrnavës ishte Reshat Mexhiti i cili mori gjashtë vota, ndërsa dy vota ishin të pavlefshme.

Ky do të jetë mandati i katërt për Tërrnavën në institucionin më të rëndësishëm të besimit islam në vend.

18 Comments

 1. Whats up very nice website!! Guy .. Beautiful ..
  Superb .. I will bookmark your blog and take the feeds also?
  I’m glad to search out so many helpful information right here
  within the publish, we’d like develop extra strategies in this regard, thanks for sharing.

  . . . . .

 2. Thanks a bunch for sharing this with all folks you actually
  recognise what you are talking about! Bookmarked.
  Please also discuss with my web site =). We can have a hyperlink change arrangement among us

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.