MYFTIU SAQIPI: URON TËRNAVËN PËR RIZGJEDHJE NË KRYE TË BIK-Ut

Kryetari i Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Myftiu Nexhmedin ef.  Saqipi, uron rizgjedhjen për të katërtën herë të Myftiut Naim Tërnava, në krye të Bashkësisë Islame të Kosovës, duke i dëshiruar suksese në konsolidimin dhe stabilitetin e këtij institucioni të lartë fetar.

Në përgëzimin e Myftiut Nexhmedin ef. Saqipit, gjithashtu, theksohet edhe nevoja e bashkëpunimit të BIK-ut me BIPBM-në, të vetmin institucion legjitim në Luginën e Preshevës, i cili zhvillon dhe afirmon vlerat e organizimit fetar në këtë rajon, duke u bërë pjesë e shpirtit dhe jetës së kësaj popullate brez pas brezi.

Pavarësisht se kemi një organizim të pavarur institucional fetar, jam i gatshëm për një bashkëpunim të mirëfilltë institucional me krerët e BIK-ut, gjithnjë në shërbim të avancimit dhe promovimit të vlerave fetare këndej e matanë kufirit me Kosovën, thuhet mes tjerash në urimin e kryetarit të BIPMB-së, Myftiut Nexhmedin ef. Saqipi, Njofton Qendra Informative e BIPBM, me seli,  në Bujanoc, raporton Jetapress.

81 Comments

  1. trip hydroxychloroquine 5 mg everyday [url=https://hydroxychloroquined.online/ ]does cvs have hydroxychloroquine[/url] glenohumeral joint does hydroxychloroquine affect kidneys

  2. [url=https://wbapharmacy.com/]list of online pharmacies[/url] [url=https://cialisexpress.com/]where can i purchase cialis[/url] [url=https://pharmacyomni.com/]canadian pharmacy[/url] [url=https://anviagra.com/]cheap viagra online canada[/url] [url=https://cialisgenericnow.com/]cialis brand name online[/url]

  3. [url=http://viagrauni.com/]sildenafil 30 mg[/url] [url=http://viagrabi.com/]viagra pills generic brand[/url] [url=http://cialisdf.com/]cialis 10[/url] [url=http://viagrabuycheap.com/]50 mg viagra cost[/url] [url=http://viagraxbuy.com/]average price of viagra[/url]

  4. [url=http://kamagrabuyonline.com/]kamagra online[/url] [url=http://viagracpill.com/]buy cheap viagra online us[/url] [url=http://viagrabuycheap.com/]viagra 200mg tablets[/url] [url=http://cialisgenericnow.com/]buy generic cialis canada online[/url] [url=http://tadalafilworx.com/]2.5 mg daily tadalafil[/url] [url=http://opivermectin.com/]buy oral ivermectin[/url] [url=http://sildenafilmedicine.com/]viagra canada no prescription[/url] [url=http://phdtabs.com/]buy generic propecia[/url] [url=http://ivermectinp.com/]ivermectin online[/url] [url=http://buyrpills.com/]doxycycline 100mg for sale[/url]

  5. [url=https://phdtabs.com/]propecia 2mg[/url] [url=https://sildenafilvtab.com/]best place buy viagra online[/url] [url=https://aventolin.com/]combivent for asthma[/url] [url=https://viagraxbuy.com/]sildenafil 100 mg best price[/url] [url=https://tadalafilworx.com/]tadalafil 20 mg soft tabs[/url] [url=https://azcialis.com/]online pharmacy cialis 20mg[/url] [url=https://cialisgenericnow.com/]cialis brand 10mg[/url] [url=https://onlinemediorder.com/]how to get modafinil in australia[/url] [url=https://cialisstep.com/]where to purchase cialis[/url] [url=https://doviagra.com/]can i buy viagra without prescription[/url]

  6. [url=http://cialisdf.com/]buy cheap cialis in canada[/url] [url=http://ivermectinop.com/]stromectol cvs[/url] [url=http://unocialis.com/]cialis 40mg australia[/url] [url=http://ivermectinp.com/]price of stromectol[/url] [url=http://viagraconn.com/]sildenafil 100mg tab[/url] [url=http://opivermectin.com/]stromectol how much it cost[/url] [url=http://sildenafilzpill.com/]sildenafil for sale online[/url] [url=http://cheapestsildenafil.com/]sildenafil best price[/url] [url=http://pharmacylewis.com/]online pharmacy search[/url] [url=http://phdtabs.com/]canadian pharmacy propecia[/url]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.