Haradinaj uron Fitër Bajramin: E gëzofshim siç është më së miri

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj me rastin e Festës së Fitër Bajramit ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës.

Haradinaj i shoqëruar nga zëvendëskryeministri, Behgjet Pacolli e disa ministra të kabinetit qeveritar, u pritën nga Myftiu Naim Ternava.

I pari i qeverisë uroi Tërnavën dhe të gjithë qytetarët e Kosovës për Fitër Bajramin.

“E gëzofshim si është më së miri këtë festë, të gjithë, në harmoni fetare siç dijmë ne shqiptarët”.

Ndërsa i pyetur nga gazetarët në qoftë se e ka falur Bajramin sot, Haradinaj tha se “Myftiu e ka falë për mua”.

4 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.