Iftari i përbashkët i Myftinisë dhe i Komunës së Tetovës

Më datë 18.05.2018 (e premte), në kuadër të aktiviteteve të Myftinisë dhe Komunës së Tetovës, u organizua iftari i përbashkët për hoxhallarët, mutevelinjtë dhe talebet e Myftinisë së Tetovës me rrethinë.

Në këtë manifestim të cilin e moderoi Xhemil ef. Sadiki, të pranishëm ishin: Kryetari i BFI – së Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi, Kryetarja e Komunës znj. Teuta Arifi, Myftiu i Myftinisë së Tetovës Qani ef. Nesimi, Myftiu i Shtipit Mr. Nasir ef. Rexhepi, Prorektori për arsim pranë UT – së Prof. Dr. Reshat Qaili, Koordinatori i Medresesë Isa Beu paralelja e vajzave në Tetovë Beqir ef. Memeti, ish myftinjtë e Tetovës, Alifekri ef. Esati dhe Nexhadi ef. Limani, përfaqësuesit e Rijasetit, përfaqësuesit e sektorëve të Komunës, kolegët e Myftinisë, si dhe të gjithë hoxhallarët, mutevelinjtë dhe talebet e Xhamive të Tetovës.

Ndërkaq në këtë manifestim fjalë përshëndetëse kishte Myftiu, Kryetarja e Tetovës, Prorektori për arsim pranë UT – së, kurse fjalën e rastit e mbajti Kryetari i BFI-së Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi. Dhe në fund duaja e bukës u bë nga Myftiu i Shtipit.

119 Comments

  1. I’m gone to inform my little brother, that he should also visit this webpage on regular basis to get updated from newest news update.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.