I humbi të gjitha, por fitoi shumë më shumë

Sa shumë njerëz në botë e kërkojnë suksesin, por kanë frikë përpara ndryshimit që duhet të bëjnë në jetë. Por dikush edhe kur e arrin suksesin i ndodh diçka e papritur në jetë. Një aksident ia ndryshon të gjithë kahjen e jetës.

Ligjëruesi i kësaj video tregon përvojën e tij se si ai kishte arritur të gjitha çfarë kishte dashur në jetë. Por një ditë kishte pasur një aksident që ia kishte ndryshuar komplet jetën. I humb puna, autoriteti, ambicia, makina dhe gruaja. Ishte në gjendje të rëndë psikologjike.

Ai tregon përvojën e vet se si një i hendikepuar i kishte thënë disa fjalë që ia kishin ndryshuar komplet jetën atij. Ai sot ka arritur në shumë fusha të jetës, ku edhe pse është në karrocë ai mund të drejtojë një aeroplan. Është një officer i lartë ushtarak dhe mban ligjëarata të ndryshme nëpër botë.

Ndiqeni rrëfimin e tij, për tu motivuar dhe për tu inspiruar, e për ti thënë vetes se çfarë do sfide me të cilën do të përballesh, me lejen e Zotit do e mundësh nëse keni vullnet dhe ambicie./KohaIslame/

30 Comments

  1. Good day very nice website!! Guy .. Beautiful .. Superb .. I will bookmark your web site and take the feeds alsoKI am happy to search out so many useful info here in the post, we want develop extra strategies on this regard, thank you for sharing. . . . . .

  2. Having read this I thought it was very informative. I appreciate you taking the time and effort to put this article together. I once again find myself spending way to much time both reading and commenting. But so what, it was still worth it!

  3. You have made every little thing sound so simple with your blog. It has been a breath of fresh air for me. I have reviewed several of your articles and also each one is extremely insightful. I will certainly be returning to make sure that I may learn more. Thanks!!

  4. I’ve been absent for some time, but now I remember why I used to love this blog. Thanks, I’ll try and check back more frequently. How frequently you update your site?

  5. Hello my family member! I wish to say that this article is amazing, nice written and include approximately all vital infos. I¦d like to see more posts like this .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.